Soproni Szakképzési Centrum Porpáczy Aladár Szakképző Iskolája, Kollégiuma és ÁMK-ja

Képzések

Hírlista » Megyei 2. hely Hungarikumok verseny

Megyei 2. hely Hungarikumok verseny2019. 03. 8. | Írta: Lévay-Gál Katalin

JUNIOR MEGYERIKUM VETÉLKEDŐ Fedezzük fel nemzeti értékeinket! Hungarikumok és Megyerikumok csapatversenyen iskolánk csapata a  soproni döntőben első helyezett lett. A megyei döntőt Győrben rendezték,  ahol  második helyezést értek el diákjaink.


A csapat tagjai: Grubits Kinga, Katona Vivien, Maász Marietta, Róka Gergő. Mindannyian 12.T osztályos tanulók.


Felkészítő és kísérő tanáraik: Juhos Eszter, Lévay-Gál Katalin


Gratulánunk a szép eredményhez!


Képek:


Bővebben a versenyről: A versenyt az Agrárminisztérium és a Győr-Moson-Sopron Megyei Értéktár Bizottság támogatta.A verseny célja: Kiemelkedő nemzeti értékeink és megyénk értékeinek megismerése által a résztvevő tanulók életkori sajátosságaihoz igazodva elősegíteni a diákok kompetenciáinak sokoldalú fejlesztését. A többfordulós vetélkedő hozzájárul a diákok pozitív attitűdjének kialakulásához, identitás tudatuk megőrzéséhez, a szülőföldhöz való kötődés erősítéséhez, a hagyományápoláshoz, az értékek tiszteletéhez. A verseny témakörei széleskörűen ölelik át nemzeti értékeinket a természeti kincseinktől a sporton, a tudományon át a művelődéstörténeti és népművészeti örökségünkig, magukba foglalva a tárgyi és szellemi értékeket, a kiemelkedő teljesítményeket egyaránt.


Fenntartók

Partnerek

Elérhetőségek

Soproni SzC Porpáczy Aladár Szakképző iskolája, Kollégiuma és ÁMK-ja

  • Cím: 9431 Fertőd Madách sétány 2/D
  • Tel./Fax: 99/537-162
  • E-mail:  
  • Hol talál meg:

hol talál meg bennünket Feki Webstudio @ 2005-2019 - honlap, weblap, keresőoptimalizálás